poniedziałek, 9 maja 2016

Tydzień Bibliotek - BOOKCROSSING


Zgodnie z zapowiedziami 8 maja na ul. Piotrkowskiej przy Pasażu Rubinsteina stanął nasz regał z książkami gotowymi do uwolnienia! Tego dnia świętowaliśmy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza, dlatego byliśmy obecni na miejscu, aby ułatwić Państwu wybór lektury, tak jak czynimy to na co dzień w bibliotekach :-) Ponieważ nic tak nie cieszy bibliotekarza jak czytający ludzie, entuzjazm z jakim się spotkaliśmy oraz ilość "uwolnionych" książek były dla nas naprawdę wielką radością!

Bookcrossing polega na pozostawianiu książek w miejscach publicznych lub specjalnie do tego przeznaczonych (takich jak nasz regał), aby "znalazły" sobie nowego czytelnika, który po ich przeczytaniu przekaże je dalej, umożliwiając bezpłatny kontakt z książką jak największej liczbie osób :-)
Jest to niekonwencjonalna forma promocji książki i czytelnictwa. My w tę słoneczną niedzielę, ponad to, chcieliśmy także zachęcić Państwa do korzystania z bibliotek publicznych, bo to nic nie kosztuje, a dzięki temu zyskują Państwo nie tylko dostęp do dużej ilości książek (w tym regularnie pozyskiwanych przez biblioteki nowości wydawniczych), ale do wielu innych zbiorów bibliotek (audiobooków, e-booków, prasy bieżącej, elektronicznych programów edukacyjnych) oraz usług biblioteki, wykraczających poza udostępnianie zbiorów (bezpłatny internet, wiele ciekawych różnotematycznych spotkań, warsztatów, wystaw).
Żeby się o tym wszystkim przekonać, trzeba tylko do nas przyjść!

Niedzielny bookcrossing w plenerze nie był jednorazowym wydarzeniem, na pewno będziemy je powtarzać!
Tymczasem nasz bookcrossingowy regał znajduje się w naszej bibliotece przy ul. Andrzeja Struga 14. Zapraszamy zatem do odwiedzin, wymiany książek oraz zapoznania się z ofertą biblioteki!


Bookcrossingiem rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek, który będzie trwał do 15 maja. W tym czasie w bibliotekach sporo się dzieje, u nas także:Brak komentarzy: