piątek, 24 lipca 2009

Nowości

Jak co miesiąc prezentujemy państwu listę nowości zakupionych do biblioteki:

1. Augustynek Andrzej, Sugestia, manipulacja, hipnoza

Potężny wpływ sugestii i hipnozy na psychikę człowieka nie jest mitem, lecz faktem naukowym. Podobnie z manipulacją. I właśnie ze względu na ich siłę działania należy stosować je bardzo ostrożnie, etycznie, a przede wszystkim kompetentnie.

W historii z podejściem do tych zagadnień bywało różnie: wykorzystywano je w działaniach medycznych, ale zdarzały się też estradowe popisy różnej maści szarlatanów. Negatywny obraz manipulacji jest niewątpliwie efektem nieetycznych działań osób posługujących się tą metodą.

Przedstawione czytelnikowi opracowanie łączy zalety profesjonalnego podręcznika hipnozy z przeglądem opinii i opracowań na temat sugestii. Problematykę manipulacji zaprezentowano w ujęciu psychologicznym, w zakresie odpowiadającym jej miejscu w programie studiów.

W publikacji autor starał się pokazać, jak różnie podchodzi się do zjawisk sugestii, hipnozy i manipulacji.

3. Bajka Zbigniew, Historia mediów3. Borowska Maria, Wegetarianizm. Zalety i wady.

4. Kasprzak Wojciech, Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA
Jest to unikatowy podręcznik zawierający aktualną wiedzę z zakresu medycyny fizykalnej, uzdrowiskowej i pozauzdrowiskowej. Uwzględniono w nim różne zabiegi fizjoterapeutyczne stosowane w leczeniu chorób, a także w medycynie estetycznej i kosmetologii. W sposób przystępny przedstawiono najnowsze informacje dotyczące różnych form terapii, m.in. laseroterapii, elektroterapii, leczenia z wykorzystaniem pola magnetycznego, ultradźwięków oraz wielu innych. Omówiono również zabiegi fizjoterapeutyczne, regeneracyjne oraz relaksacyjne, wspomagające zdrowie i urodę, stosowane w ośrodkach typu SPA.

5. Pedagogika opiekuńcza. Przeszłość-teraźniejszość-przyszłość, red. Elżbieta Jundziłł

6. Styczyński Rafał, Leksykon kadrowegoKsiążka jest bardzo praktycznym źródłem wiedzy, przeznaczona głównie dla działów kadr, biur rachunkowych oraz kancelarii doradztwa podatkowego. Napisana została przystępnym językiem i opatrzona mnóstwem przykładów obrazujących zawarte w niej porady w zakresie: - prawa podatkowego, - prawa pracy, - ubezpieczeń społecznych, a w szczególności: - nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, - zatrudniania cudzoziemców, - oddelegowania pracowników, - obowiązków pracodawcy jako płatnika, - świadczeń na rzecz pracowników ze środków obrotowych i ZFŚS.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!!! Książki są już gotowe do wypożyczenia.

Brak komentarzy: