wtorek, 28 kwietnia 2009

Nowości

Kwietniowe nowości. Książki są już gotowe do wypożyczenia!!!

1. Barcik J. Prawo Unii Europejskiej
Książka obejmuje najistotniejsze zagadnienia prawa Unii Europejskiej wraz ze zmianami zakładanymi przez Traktat z Lizbony.


2. Bauman Z. Nowoczesność i zagłada
3. Biała A. Literatura i malarstwo
Niniejsza książka jest zaproszeniem do przechadzki po galerii literacko-malarskiej, gdzie umieszczono obrazy stworzone zarówno kreską oraz barwną linią, jak i słowem. Czytelnik, który zechce z tego zaproszenia skorzystać, odbędzie niezwykłą podróż po kolejnych rozdziałach jak po muzealnych salach. Będzie miał okazję poznać związki „sztuk siostrzanych” – malarstwa i literatury. Fragmenty dzieł pióra i dzieł pędzla – nawiązujące do siebie, komentujące się, uzupełniające czy polemizujące ze sobą – ukażą literaturę i malarstwo w zupełnie nowym świetle. Warto się przekonać, jak silne związki łączą sztuki posługujące się odmiennymi środkami wyrazu.


4. Dobrzańska B. Ochrona srodowiska przyrodniczego
5. Frith U. Autyzm
6. Hartman J. Wiedza o etyce
7. Polskie prawo konstytucyjne,
red. Górecki D.8. Wolny-Zamorzyński K. Gatunki dziennikarskie
9. Wprowadzenie do polityki społecznej
, red. Gabryszczak R., Magierka R.
10. Sto niezwykłych budowli świata
W tym albumie można znaleźć 100 obiektów uznanych przez autorów ksiązki za najbardziej niezwykłe osiągnięcia współczesnej architektury i techniki. Niezwykły jest tunel pod kanałem La Manche, muzeum Holocastu w Berlinie, most nad cieśniną Oresund, port lotniczy w Jokohamie, opera w Sydney, hotel z lodu, sala koncertowa Walta Disneya, stadion Wembley, piramida w Luwrze, teleskop Kecka, meczet Hassana II, sztuczne wyspy usypane na kształt kontynentów w minaturze u wybrzeży Półwyspu Arabskiego. Uwagę przykuwają piękne fotografie pokazujące różnorodność świata od jego "niezwykłej" strony. Świetnie skomponowane zdjęcia pozwalają na podziwianie rozmachu budowli, ale także oglądanie obiektów przez pryzmat detali. Ciekawostki dotyczące sfotografowanych miejsc, opracowane w interesujący sposób, dodatkowo uatrakcyjniaj tę książkę.


Brak komentarzy: